| MMS | Yes |
|---|---|
| Graphics PPI (ppi) | 391 |
| Sensors | Fingerprint reader, Proximity, Accelerometer, Ambient Light, Gyroscope, SAR sensor, E-Compass |
| Upgradable Operating System | 1 Year OS upgrade |
| Browser | Google chrome |
| Other Features | Water Resistence, Vegan leather, Corning Gorila 7i with anti fingerprint coating & Aqua Touch |
| Battery Capacity (mAh) | 7000 |
| Brand | MOTOROLA |
| In The Box | 1 x Handset, 1 x Charger, 1 x USB cable, 1 x Guides, 1 x SIM tool |
| Model Number | PB930001IN, PB930005IN |
| Model Name | g67 power 5G |
| Color | Pantone Parachute |
| Browse Type | Smartphones |
| SIM Type | Dual Sim |
| Hybrid Sim Slot | No |
| Touchscreen | Yes |
| OTG Compatible | Yes |
| Headset Present | No |
| Phablet | No |
| Conference Call | Yes |
| Call Records | Yes |
| Width | 76.5 mm (7.65 cm) |
| Depth | 8.6 mm (0.86 cm) |
| Height | 166.23 mm (16.62 cm) |
| Weight (g) | 210 |
| Display Size | 17.02 cm (6.7 inch) |
| Resolution | 2400 x 1080 pixels |
| Resolution Type | Full HD+ |
| Display Type | LCD |
| HD Game Support | Yes |
| Operating System | Android 15 |
| Processor Brand | Snapdragon |
| Processor Type | 7s Gen 2 |
| Processor Core | Octa Core |
| Primary Clock Speed (GHz) | 2.4 |
| Internal Storage (GB) | 128 |
| RAM (GB) | 8 |
| Primary Camera Available | Yes |
| Primary Camera | 50MP + 8MP |
| Primary Camera Features | Ultra-Res, Night Vision, Portrait, Panorama, Pro Mode, Scan, Auto Smile Capture, Auto Night Vision, High-res Digital Zoom (Up to 8x), Google Lensâ„¢ integration, Ambient Light Sensor |
| Secondary Camera | 32MP Front Camera |
| Secondary Camera Features | Portrait, Pro Mode, Photo Booth, Auto Smile Capture, AutoNight Vision, Gesture Selfie, Face Retouch, Selfie Photo Mirror |
| Flash | Dual LED flash |
| HD Recording | Yes |
| Full HD Recording | Yes |
| Image Editor | Yes |
| Dual Camera Lens | Primary Camera |
| Network Type | 2G, 3G, 4G, 5G |
| Supported Networks | 4G LTE, 4G VoLTE, 5G, GSM, WCDMA |
| GPRS | Yes |
| Micro USB Port | Yes |
| Bluetooth Support | Yes |
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi Version | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4GHz & 5GHz |
| Map Support | Google Map |
| GPS Support | Yes |
-11%
MOTOROLA G67 power 5G (Pantone Parachute, 128 GB)(8 GB RAM)
₹16,999.00 Save:₹2,000.00(11%)
Available in stock
Additional Information






















Reviews
There are no reviews yet.